Sık Sorulanlar

Sık Sorulanlar

Hayır, kliniğimizde sunulan hizmetler için sağlık sigorta kurumları ile anlaşmamız bulunmamaktadır.

Kadınlar da erkekler gibi androgenetik alopesi sonucu yaşadıkları saç kaybı için saç ekimine ya da çeşitli sebeplerle oluşan saç dökülmesi, saç incelmesi için saç tedavilerine ihtiyaç duyabilmektedirler.

Kliniğimizde kadın hastalarımıza yönelik saç ekimi ve saç tedavileri hizmetleri sunulmaktadır.

İlk olarak bizimle iletişime geçerek muayene randevunuzu oluşturabilirsiniz.

İstanbul dışında ya da farklı bir ülkede ikamet ediyorsanız ön değerlendirme için saçınızın ön, yan, tepe ve arkadan fotoğraflarını bize gönderebilirsiniz. Değerlendirme sonrasında hasta koordinatörleriniz iletişime geçerek sonraki adımlar hakkında sizi bilgilendirecektir. Daha detaylı bilgi için saç ekimi hizmetlerimiz sayfasını inceleyebilirsiniz.

Evet, operasyon sonrasında ekim bilgilerinizi de içeren garanti belgesi verilmektedir. Ekilen saçlarınız saç dökülmesine neden olabilecek bir sağlık durumu ya da tedavi görmediğiniz müddetçe garanti kapsamındadır.

Yurtdışından gelen hastalarımıza otel rezervasyonu, transfer ve kendi dilinde rehber hizmeti sunmaktayız.

Saç ekimi operasyonları ekim planına bağlı olarak yaklaşık 6 saat sürmektedir.

Saç ekimi operasyonları lokal anestezi altında yapılmaktadır.

Hayır, lokal anestezi altında olduğu için hastalar operasyon sırasında acı hissetmemektedirler.

Doktor muayene sonrasında hastaların saç ekimine uygunluğuna karar vermektedir. Saç tipi ve dökülme evresine göre saç ekimi operasyonu önerilmektedir. Bununla birlikte saç ekimi olmak için spesifik bir yaş aralığı bulunmamaktadır.

Saç ekimi operasyonu gerçekleşmeyen bölge için en az 6 ay, ekim yapılan bölge için 1 yıl beklemenizi öneriyoruz.

PRP destekli saç ekimi ile başarılı sonuçlar alabilmekteyiz. PRP operasyon sonrasında dokuların iyileşmesine yardımcı olmakta ve saç büyümesine katkıda bulunmaktadır. Detaylı açıklama için PRP sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Donör bölgeden alınan greftleri, ekim öncesinde ideal koşulları sağlayan özel bir solüsyonda ve soğutma işlemi ile muhafaza ederek korumaktayız.

Micro FUE yöntemi, saç köklerinin kesi izi olmadan, dikiş uygulanmadan 0,6-0,8 mm çapında çok ince özel punch uçlarına sahip mikromotor ile teker teker foliküler üniteler şeklinde saçlı deriden ve vücudun uygun kıllı bölgelerinden çıkarılması işlemidir. Elde edilen kökler saçsız bölgelere yerleştirilirler.

Micro FUE yöntemi ile saç köklerine istenilen yön verilebilmekte ve doğal görünüm sağlanabilmektedir. Hastanın konforu ve elde edilen başarılı sonuçlar sebebiyle FUE yöntemi en çok tercih edilen yöntem haline gelmiştir.

Operasyon öncesi muayeneye uzun saç ile gelmeniz doktorun saçınızın durumu hakkında daha fazla bilgi edinmesini kolaylaştırmaktadır. Bu sebeple muayeneye saçınızı kesmeden gelmeniz tavsiye edilmektedir.

Operasyon öncesinde kullanmanızda bir sakınca bulunmamaktadır. Muayeneye geldiğinizde doktor var olan saçlarınızı korumak ya da tedavi etmek için gerekli tedavileri size önerecektir.

Operasyon sırasında kullanılan ilaçlar (lokal anestezikler) ile etkileşebileceği için en az bir gün önce alkol ya da uyuşturucu madde alımını durdurmalısınız. Operasyondan sonra da antibiyotik kullandığınız süre içinde alkol kullanmamalısınız.

Micro FUE metodu ile saç ekimi sonrası hızlı bir iyileşme süreci gözlemlenir.

Operasyon sonrası ekilen bölgede kabuklanma ve donör bölgede kırmızı minik noktalar gözlemlenir. 15 gün sonra tüm kabuklar dökülür ve her iki bölge de normal görünüme kavuşur.

2 aydan sonra saçlarınız çımaya başlayacaktır. 4 ile 6 ay arası büyüme hızlanır ve 6.ayda ekim sonucunda elde edilecek görünümün yaklaşık yarısına ulaşılır. 12 ile 18 ay arası operasyon sonucunuzu tam olarak görebilirsiniz.

Şok saç dökülmesi ifadesi, ilk 2 ay içinde ekilen saçların döküldüğü dönemi ifade etmek için kullanılır. Bu dönemden sonra kalıcı saçlar uzamaya başlamaktadır.

Detaylı açıklama ve talimatlar için FUE sonrası sayfamızı inceleyebilirsiniz. Operasyondan hemen sonra şişlik ve hafif bir ağrı hissedebilirsiniz. 15 gün süresince operasyon sonrası saç yıkama prosedürüne uygun olarak saçınızı yıkamalısınız. 15 gün içinde ekim ve alım yapılan bölgedeki dokular belirgin şekilde iyileşir ve normal görünümüne kavuşur. Operasyondan 12-18 ay sonra ekim yapılan bölgenin saçlı görünüme kavuşması tamamlanır.

Operasyondan 2-3 gün sonra günlük faaliyetlerinize ve işinize devam edebilirsiniz.

Ekim yapılan bölgedeki kabuklu görünümün 12-15 gün süresince devam edeceğini göz önünde bulundurunuz.

FUE sonrası sayfamızdan operasyon sonrası talimatları dikkatlice okuyunuz. Kısaca 15 gün süresince terlemenize sebep olacak fiziksel aktivitede bulunmamanız gerekmektedir. Basketbol, voleybol, tenis, yüzme gibi sporlara da 1 ay ara verilmesi gerekmektedir.

Doktor operasyon sonrasında size uygun alabilecek tedaviler konusunda bilgilendirme yapmaktadır. Eğer minoxidil kullanacaksanız uygulamaya kabukların tamamen dökülüp, dokunun iyileşmesi tamamlandıktan sonra başlamanız önerilmektedir.

1 ay sonra saçlarınızı makas ya da makine ile kısaltabilirsiniz. Jilet kullanımı için 6 ay beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Kaşıntı hissederseniz, doktorun tavsiye ettiği şekilde anti histaminik ilaç kullanabilirsiniz.

Operasyondan sonra hafif bir ağrı hissedebilirsiniz, doktorun tavsiye ettiği ağrı kesicileri kullanabilirsiniz.

Operasyondan sonra ilk 2-3 ay içinde ekim yapılan bölgede bir kaç ay içinde kendiliğinden kaybolacak sivilceye benzer minik lezyonlar görülebilmektedir, bu normaldir. Bu sivilcelere müdahale etmeyiniz. Eğer lezyonlar sizi çok rahatsız ederse yapılması gerekenler ile ilgili bizimle iletişime geçiniz.