Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve Bıyık Ekimi

FUE Yöntemi ile Sakal ve Bıyık

Sakal ve bıyık kimlere ekilir?

Sakal ya da bıyığı yeterince çıkmayan veya bir yaralanma veya yanık nedeniyle kıl kaybı olanlarda, sakalında düzensizlik, asimetri olanlarda düzeltici olarak uygulanır.

Sakal ekiminde hangi yöntem uygulanır?

Sakal ekiminde FUE yani Follicular Unit Extraction (Foliküler ünite alımı) yöntemi ile alınan köklerin sakal ya da bıyık bölgesine belli bir geometrik dizilim ile ekiyoruz. Bu yöntem sayesinde doğal, gür görünümlü, simetrinin sağlandığı istendiği gibi sakal elde edilmesini sağlıyoruz.

Sakal ekiminde FUE yönteminin aşamaları nasıldır?

Aslında saç ekimindekine benzer bir aşamalar silsilesi içerisinde yapılır.

Ön değerlendirme mutlaka doktorumuz tarafından yapılır ve derinin durumu, kıl köklerinin alınacağı bölge incelenir. Tedaviye uygunluk ve sakal ekiminden vakanın beklentileri belirlenir. Çizim yapılır.

Anestezi altında FUE yöntemi ile alınan kıllar Sakal ya da bıyık ekilecek bölgeye tek tek ekilir. Pansuman yapılır ve kullanacağı ilaçlar verilir. Ertesi gün pansumanı yapılır. İkinci gün sakal yıkaması yapılır ve on gün boyunca sakalı nasıl yıkayıp bakımını yapması gerektiği eğitimi verilir. Kullanılacak bakım ürünleri bir paket olarak vakaya verilir.

Sakal ekimi sonrası on gün içerisinde doğal görünüm elde edilmiş olur. 15. Günde sakal tıraşı yapılmasında sakınca yoktur.