Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Saçların dökülmesini durdurmak, dökülen saçların geri kazanılmasını veya saçların daha güçlü çımasını sağlamak amacıyla saçlı deriye bazı ilaçlar, vitaminler ya da büyüme faktörlerinin belli oranlarda karıştırılarak elde edilen kokteylin saç köklerine azar azar verilmesi yöntemidir.

Mezoterapi az miktarda ama sadece hedef dokuya verilen ilaçlarla sadece sorunlu alanı tedavi ederken tüm vücudu etkilemeden tedavi uygulamamızı sağlayan bir klasik tıbbi tedavi yöntemidir. Dermatoloji alanında çok uzun yıllardır kullanılan bu tekniği Dermatoloji uzmanımız Uz. Dr. Şerafettin Saraçoğlu tarafından, saçlı deride farklı saç dökülme sorunları için değişik kokteyller hazırlayarak uyguluyoruz.

Saç mezoterapisinde hazırlanan karşımlar özel iğneler yardımıyla küçük miktarlarda deri içerisine verilir. Uygulama sıklığı ilk dört seansta haftada bir, daha sonra iki haftada bir 4 seans ve daha sonrasında ayda bir seans şeklinde planlanır. Beraberinde ev kullanım ürünleri önerilir.

Saç mezoterapisinden neler beklenmeli?

Saç mezoterapisinde ilk bir ayda saç dökülmesinin durması beklenir. İlerleyen haftalarda daha güçlü saç çıkışı görülür. Genelde üç ay içerisinde hedeflenen düzelme elde edilmeye çalışılır. Düzelme ile elde edilen sonucun devamlılığı için ayda bir mezoterapi seansının tekrarı önerilir.

Saç mezoterapisi kimlere uygulanır?

Sağlıklı olan ve aşağıdaki saç sorunları olan herkese saç mezoterapisi uygulanabilir;

Saç mezoterapisi kimlere uygulanmaz?

Hamilelere, kan sulandırıcı ilaç kullananlara, mezoterapide kullanılan ilaçlara aşırı duyarlılığı olanlara, belli bir düzeyin üzerindeki dökülmesi olanlara, kanser hastaları ve tedavi bölgesinde iltihabi rahatsızlı olanlara saç mezoterapisi uygulanmaz.