PRP Saç Tedavisi

PRP Saç Tedavisi

PRP (İngilizce Platelet Rich Plasma kelimesinden türetilmiştir) hastanın kendi küçük miktarda bir kanı alınarak yapılan işlemler sayesinde platelet olarak isimlendirilen hücrelerden zengin bir plasma elde edilip bu plasma ile yapılan tedavi yöntemidir. Platelet isimli hücreler büyüme faktörleri açısından çok zengin hücrelerdir. Bu hücrelerin yoğunlaştırılması ile elde edilen konsantre büyüme faktörlerinden zengin plasma saç dökülmesini durdurma ve geri kazanma amacıyla kullanılırlar.

Halk arasında kök hücre tedavisi olarak da bilinen PRP tedavisini saç dökülmesini önleme amacıyla kullanıyoruz. Bunun yanında saç ekimi sırasında ve sonrasında saçlı deride ekim alanının daha hızlı iyileşmesi, saçların kısa sürede sağlıklı olarak çıkmasına yardımcı olması amacıyla da PRP saç tedavisi uygulamasından yararlanıyoruz. Saç ekimi sırasında birinci seans uygulanır ve ayda bir kez toplamda 4 seans uygulama öneriyoruz.

PRP saç tedavisi ayda bir seans olmak üzere üç kez planlanır. Yıl içerisinde dört ay arayla tekrarlanması önerilir. Şiddetli saç dökülmesi olanlarda saç mezoterapisi ile birlikte yoğun kür olarak uygulanır.

PRP seansı hazırlık evresiyle birlikte 35-40 dakika sürer.

PRP tedavisi kimlere uygulanmaz?