Kadın Saç Ekimi

Kadın Saç Ekimi

FUE Yöntemi ile Kadın Saç Ekimi

Saç ekimi deyince öncelikle erkeklerin bir sorunu olduğu düşünülür. Fakat kadınlarda da saç dökülmesi oldukça sık görülen bir sorundur.

Kadınlarda saç dökülmesine neden olan birçok neden bulunur;

Yukarıda sayılan saç dökülme türlerinden önemli kısmında altta yatan etkenlerin ortadan kaldırılmasıyla saç dökülmesinde düzelme şansı vardır. Fakat erkek tipi saç dökülmesi (Androgenetik alopesi ya da patern hair loss olarak da isimlendirilen kadınlardaki erkek tipi saç dökülmesi) ve traksiyon alopesisi için kadınlarda da saç ekimi yöntemi kullanılmaktadır.

Son yıllarda saç ekim yöntemlerindeki gelişmeler ve uygulama teknikleri sayesinde kadınlardaki saç dökülme sorunlarına etkili çözümler sunuyoruz. FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemi ile sağlıklı, kalın kılların tek tek alınarak sorunlu bölgeye nakli sayesinde anlamlı kozmetik sonuçlar alıyoruz.

Kadınlarda saç dökülmesinin farklı nedenleri olduğunu yukarıda belirtmiştik. Bu nedenle kadınlarda saç ekimine girişmeden önce vakaların dermatoloji muayenesi, gerekirse laboratuar analizlerini yaptırıyoruz. Sonrasında medikal tedavi ile düzelme şansı olmayanlarda saç ekimini öneriyoruz. Ayrıntılı bilgilendirme için aşağıdaki telefon ya da mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.