FUE Saç Ekimi Sonrası

FUE Saç Ekimi Sonrası

Saç Ekimi Operasyonu Sonrası Talimatlar

FUE Operasyonundan Hemen Sonra - İlk Gece
FUE uygulaması sonrasında saç kökleri alınan bölgeye bandaj uyguluyoruz. İşlem sonrası şişliği azaltabilmek için alın bantı uyguluyoruz.

Saçlırın ekildiği ve alındığı bölgede kabuklanma, kızarıklık olması normaldir. Genelde 15 gün içerisinde düzelir.

İşlem sonrası anestezi geçtiğinde tedavi alanında şişme, hafif ağrı, kaşıntı hissi olabilir. Bu sorunları azaltmak için size ağrı kesici ve gerekli ilaçlarınız saç ekimi işlemi sonrası verilecektir.

Operasyon sonrası düz ve başınız biraz daha yukarıda olarak yatmanız oluşabilecek şişliği azaltacaktır. Bu amaçla size boyun destekli bir seyahat yastığı hediye edilecektir.

1.Gün
İşlem sonrası saç alınan alandaki pansuman dalınıp temizlenecektir. Saç ekilen alan kontrol edilir.

3.Gün
Size reçete ettiğimiz özel losyon ve şampuan ile tarif edildiği şekilde saç yıkama prosedürüne başlanır. Saç yıkama prosedürü saç derisinin iyileşmesi ve oluşan kabuklanmanın giderilmesine yardımcı olmaktadır.

5-7.Gün
Operasyondan sonraki 5-7.günde ekilen saçlar daha güçlü ve dokunma ile yerinden oynamayacak hale gelmektedir. Ekilen bölgeyi zedelemekten, tırnaklamaktan kaçınmalısınız. Bu dönemde kaşıntı hissedebilirsiniz. Bu kaşıntı gayet normal ve iyileşmenin bir işareti olarak görülmelidir.

15-30.Gün
2-3 hafta içinde görünüşünüz normale dönecek; ekilen ve mevcut saçlar arasındaki fark kaybolacağı için saç ekimi yaptırdığınız anlaşılamayacak bir görünüme kavuşacaksınız.

1-3 Ay Arası
Şok dökülme olarak bilinen, ekilen bölgedeki saçların dökülmesi bu dönemde gözlemlenmektedir ve hemen ardından ekilen saçlarınızın büyüme periyodu başlamaktadır.

4-6 Ay Arası
4. ayda saç büyüme süreci hızlanmakta ve 6.ay civarı saç ekimi operasyonundan beklenen sonucunun yarısı gözlemlenebilmektedir.

6-12 Ay Arası
Bu dönemde ekilen saçlar büyümeye devam etmekte ve saç telleri güçlenerek kalınlaşmaktadır.

12-18 Ay Arası
18 ay içinde saç ekim operasyonunuzun nihai sonucunu elde etmiş olacaksınız. Artık saçlarınızın çıkma işlemi tamamlanmış ve ekilen saçların %100'unu görüyor olacaksınız.