FUE Saç Ekimi Öncesi

FUE Saç Ekimi Öncesi

Operasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlık Sorunları

Ön görüşme ya da saç ekimi işlemi öncesi varsa sağlık sorunlarınızı ve kullanmakta olduğunuz ilaçlarla ilgili bilgileri bizimle paylaşın. Var olan kronik rahatsızlıklar ve kullanılan ilaçlarınız hakkında sizi takip eden hekime danışmanız ve onayını almanız en doğru yaklaşım olur.

İlaçlar

Aspirin veya diğer kan sulandırıcı ilaçlar saç ekimi operasyonundan en az 3 gün önce kesilmelidir.

Saç Ekimi İşleminden 1 Gün Önce

Alkol almayın. Çünkü saç ekimi amacıyla kullandığımız lokal anestezi ilaçları alkol alanlarda çok hızlı olarak karaciğerden atılmaktadır. Bu durumda işlem sırasında sık ve çok miktarda anestezi ilaç uygulamak zorunda kalabiliyoruz.

Sigara içilmesi her operasyonda olduğu gibi saç ekiminde de başarıyı düşürür. Sigara kullanımı saçlı derideki damarlarda daralma ve yeterince kanlanamamaya neden olur. Bu nedenle operasyondan bir gün önce ve işlemden sonraki on gün sigara tüketilmesi sakıncalıdır.

Saç Ekimi Operasyon Günü

Öncelikle banyo yapınız. Operasyon sonrasında saçınızı iki gün yıkayamayacaksınız.

FUE İşlemi Sırasında Giyim

Operasyon yaklaşık 6-7 saat sürüyor. Bu nedenle rahat edeceğiniz bir kıyafetle gelmeniz mantıklı olur. İşlem sonrası ekim alanına temas etmemenizi istiyoruzur. Önden düğme ile iliklenen gömlek ya da fermuarlı eşofman üstü tercih edilmeli. T-shirt’ten kaçınılmalıdır.

FUE İşlemi Öncesi Hazırlık

FUE İşlemi Sırasnda

Çene hareketlerinden saç ekimi işlemi etkilenebilir. Bu nedenle;