Saç Ekimi

Saç Ekimi

FUE Yöntemi ile 12 Adımda Saç Ekimi

Androgenetik tip saç dökülmesi olarak isimlendirilen erkek tipi saç dökülmesi %50’sinin sorunudur. Saç dökülmesinde kalıcı çözüm saç ekimidir. Kliniğimizde saç ekimi 20 yıldan beri Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Taner Korkut ve ekibi tarafından başarıyla uygulanıyor. Saç ekimi tekniği olarak FUE yöntemini kullanan ekibimiz. Soğuk serum ve özel geometrik ekim tekniği sayesinde yüz güldürücü sonuçlar elde ediyor.

FUE yani "Foliculer Unit Extraction" yöntemi saç köklerinin sağlam olduğu ense bölgesinden tek tek alınarak saçsız bölgeye ekilmesi tekniğine verilen isimdir. Tedavi süreci aşamaları aşağıdaki gibidir;

1.Randevu: Ön görüşme randevusu ile Op.Dr.Taner Korkut ekim yapılacak bölgeyi ve saç kalitesini inceler, elde edilebilecek sonuçlar hakkında bilgiler verir.

2.Laboratuar analiz: Kanda ekim için engel olup olmadığı analiz edilir ve uygun vakalar işleme alınır.

3.Fotoğraflama: İşlem öncesi ekim alanı ve donör bölge farklı açılardan fotoğraflanır.

4.Çizim: Saçın ekim yapılacak bölgesi çizilerek ekim planlaması yapılır. Bu aşamada hekim, hastanın talep ve beklentilerini göz önüne alarak var olan soruna makul çözüme göre planlamalar yapar.

5.Ekim alanının uyuşturulması: Lokal özel bir anestezik kokteyl saç ekimin yapılacağı bölgeye ve saçın alınacağı alana uygulanır.

6.Kanal açılması: Köklerin mümkün olduğu kadar kısa sürede ekilebilmesi için önce kanal açılır.

7.Saç köklerinin FUE yöntemi ile alınması: Ekilecek saç kökleri 0.7 mm çaplı mikropunchlar yardımı ile tek tek alınır ve buz içerisinde soğutulan serumlu ortamda temizlenir.

8.Saç ekimi: Alınan kökler açılmış olan kanallara teker teker ekilir. Ekim alanına saçların köklerinin daha iyi tutnması ve sürecin hızlanması amacıyla PRP (Plateletten Zengin Plazma) enjeksiyonu yapılır. Kullanması gereken ilaçlar verilir.

9.Pansuman: İşlem sonrası kılların alındığı alan pansumanla kapatılır, ve hasta dinlenmek üzere ev ya da kalacağı otele bırakılır.

10.Birinci gün değerlendirme: Pansuman açılır, temizlenir ve Op.Dr.Taner Korkut’un ekibi tarafından değerlendirilir. Genelde tekrar pansuman yapılmaz ve tedavi alanı açık bırakılır.

11.Saç yıkama: Ekim sonrası ilk saç yıkama klinikte yapılır ve sonrasında 10 gün boyunca nasıl bir yıkama yapılması gerektiği anlatılır, kullanması gereken saç bakım ürünleri hastaya paket halinde verilir.

12.Değerlendirme ve kontrol: 1.,3., 6. aylarda kliniğe gelebilenlerin gelmesi ya da fotoğrafla değerlendirme istenir.