Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Estetik burun ameliyatları plastik cerrahide yapılan ameliyatlar içerisinde ilk sıralarda yer almaktadır.

Estetik burun ameliyatı ile burnunuza istediğiniz şekil verilebilir. Ancak isteklerinizi açık bir şekilde doktorunuza iletmeniz, doktorunuzla birlikte burnunuza neler yapabileceği konusunda fikir birliğine varmanız doğru olur. Bunun için ön görüşmede burnunuzla ilgili bilgisayarda tasarım çalışması yapılmaktadır. Bu sırada aklınıza takılan tüm soruları doktorunuza sormalısınız. Estetik burun ameliyatı sırasında burundan kaynaklanan nefes şikâyetleri de aynı anda düzeltilebilir. Burundaki bazı ufak şekil bozuklukları dolgu ile (hyaluronikasit) ile düzeltilebilir. Ameliyat öncesi doktorunuzla fikir birliğine varıldıktan sonra anestezi hazırlığı için gerekli kan tahlilleriniz yapılır. Anestezi doktoru sizi değerlendirdikten sonra her hangi bir sorun yok ise ameliyat olabilirsiniz. Estetik burun ameliyatı yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. Ameliyat günü 1 gece sizi hastanede misafir ediyoruz. Ertesi gün burun içinde bulunan tamponlar alındıktan sonra sorun olmaması halinde hastamızı taburcu ediyoruz.

Ameliyat sonrasında doktorunuz kullanacağınız ilaçları yazacaktır. Ameliyat sırasında burun üzerine konulan atel ise 7. günde alınmaktadır. Ameliyat sonrası 3 günlük şişlik 7-10 gün kadarda morluklar sürebilir.

Düzeltme Burun Ameliyatları (Revizyon Rinoplasti)

Estetik burun ameliyatı olan bazı hastalarda burun şekli istedikleri gibi olmayabilir. Bazı hastalarda da hem şekli hem de nefes rahatlığı konusunda sorunlar ortaya çıkabilir..Düzeltme burun ameliyatları ile ilk ameliyat da oluşan problemler düzeltilebilir. Ancak düzletme burun ameliyatlarında bazen vücudun başka yerinden doku (kıkırdak) alınması gerekebilir. Düzletme burun ameliyatları ilk ameliyatlara göre biraz daha uzun sürebilir. Problemler ameliyat öncesinde iyi bir şekilde tespit edilirse düzletme burun ameliyatları başarılı olabilir. Ameliyat öncesinde doktorunuza aklınıza takılan tüm soruları sormanız doğru olur. Ameliyat öncesi doktorunuzla fikir birliğine varıldıktan sonra anestezi hazırlığı için gerekli kan tahlilleriniz yapılır. Anestezi doktoru sizi değerlendirdikten sonra her hangi bir sorun yok ise ameliyat olabilirsiniz. Estetik burun ameliyatı yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. Ameliyat günü 1 gece sizi hastanede misafir ediyoruz. Ertesi gün burun içinde bulunan tamponlar alındıktan sonra sorun olmaması halinde taburcu ediyoruz. Ameliyat sonrasında doktorunuz kullanacağınız ilaçları yazacaktır. Ameliyat sırasında burun üzerine konulan atel ise 7. günde alınmaktadır. Ameliyat sonrası 3 günlük şişlik 7-10 gün kadarda morluklar sürebilir.

Paylaş
phoneUzmana Soru Sorun
Ad / Soyad
E-Mail
Tel
Mesaj